Vishay WSL2010R0700FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.07ohm, 0.1871V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL2010R0700FBA.
IHS
Datasheet5 páginas2 anos atrás
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
70 mΩ
70 mΩ
70 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Res Metal Strip 2010 0.075 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJC1CFR068U
Res Thick Film 1020 0.068 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
TE Connectivity / AMP3-2176157-4
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.068 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-L1DUF75MU
Res Thick Film 2010 0.075 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1CFR075U
Res Thick Film 1020 0.075 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
2010 (5125Metric) FIXED RESISTOR RL 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 68mOhm ±1000ppm/C
Descrições
Descrições de Vishay WSL2010R0700FBA fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Metal Strip 2010 0.07 Ohm 1% 1/2W 75ppm/C Molded SMD SMD Bulk
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.071%B43
WSL-2010 .07 1% B43