Texas Instruments SN74LVC1G3208DCKR
Single 3-Input Positive OR-AND Gate 6-SC70 -40 to 125
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Texas Instruments SN74LVC1G3208DCKR.
Texas Instruments
Technical Drawing4 páginashá 1 anos
Official datasheet0 páginashá 0 anos
Datasheet19 páginas12 anos atrás
Datasheet15 páginas18 anos atrás
Technical Drawing2 páginas19 anos atrás
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
LCSC
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+709%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
Authorized Distributors
3
Case/Package
SC
SC
Number of Pins
6
Logic Function
AND, OR
AND, OR
Number of Circuits
1
Number of Inputs
3
Propagation Delay
5.9 ns
5.9 ns
Low Level Output Current
32 mA
32 mA
High Level Output Current
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
10 µA
10 µA
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
Texas Instruments74LVC1G386DCKRG4
Single 3-input, 1.65-V to 5.5-V XOR (exclusive OR) gate 6-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsCLVC1G3208IDCKRQ1
Automotive Catalog Single 3-Input Positive OR-AND Gate 6-SC70 -40 to 85
Texas Instruments74LVC1G332DCKRE4
1-ch, 3-input 1.65-V to 5.5-V 32-mA drive strength OR gate 6-SC70 -40 to 125
TINYLOGIC UHS 3-INPUT AND GATE AND Gate, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, 3-Input, CMOS, PDSO6
OR XOR 7SZ386 EAR99 7SZ logic gate circuit 6.5ns @ 5V 50pF 900mum 32mA 32mA 5.5V
Lead Free OR Gate Surface Mount ROHS3Compliant OR Gate Inverter IC 50pF -40C~85C 5.5V 32mA 32mA
Descrições
Descrições de Texas Instruments SN74LVC1G3208DCKR fornecidas pelos seus distribuidores.
5.9ns 1 3 1 1 1.65V 5.5V 32mA AND,OR Gate LVC 32mA SC-70-6 , 2mm*1.25mm*900¦Ìm
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) LVC/LCX/Z ACTIVE (Last Updated: 3days ago) 74LVC multi inverter 2.494758mg 5.9ns 1.8V 32mA 32mA
AND/OR GATE, SINGLE, 3 I/P, SC70-6; Famille Logique/ Numéro de base: 74LVC1G3208; Type de logique: ET / OU; Courant, sortie: -; Nombre d'entrées: 3; Tension, alimentation min.: 1.65V; Tension, alimentation max..: 5.5V; Type de