TE Connectivity SMW51R8JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity SMW51R8JT.
IHS
Datasheet4 páginashá 1 anos
Datasheet9 páginas5 anos atrás
Datasheet2 páginas16 anos atrás
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
TE Connectivity
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
Baixar
TraceParts
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2007-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity / AMP3-1879021-1
Res Wirewound 1.8 Ohm 5% 3W ±200ppm/C J-Lead SMD T/R
PanasonicERX-1HJ1R8H
Res Metal Film 1.8 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivitySMW51R8JT
Descrições
Descrições de TE Connectivity SMW51R8JT fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface Mount Metal Film Resistor, Smw Series, 1.8 Ohm, 5 W, - 5%, 500 V, Smd |Cgs Te Connectivity SMW51R8JT
Res Wirewound 1.8 Ohm 5% 5W ±200ppm/C J-Lead SMD T/R
RES, 1R8, 5%, 5W, WIREWOUND; Resistor Case Style: SMD; Resistance: 1.8ohm; Product Range: SMW Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Wirewound; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coeffic
SMW5 1R8 5% Resistance Value: 1.8 Ω Element Type: Wire Wound Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 5 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 0.10-500 Ohm | 1.8 Ω Wire Wound Power Resistor 5 % | Part Number: SMW51R8JT | Internal Number: 3-1879233-1 | TE Connectivity | CGS