TE Connectivity CRGH2512J5K6
Res Thick Film 2512 5.6K Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGH2512J5K6.
Electro Sonic
Datasheet8 páginas7 anos atrás
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-6.01%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityCRGH2512J5K6
TE Connectivity / AMP4-2176230-7
Res Thick Film 2512 5.6K Ohm 5% 3W ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2512JK-075K1L
Res Thick Film 2512 5.1K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 5.6K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 5600ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TYJ512U
Res Thick Film 2512 5.1K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGH2512J5K6 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 5600ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
5.6 kOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film
CRGH SERIES THICK FILM RESISTOR 2512 CASE 5.6KOHMS +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH2512 5% 5K6 2W
CRGH2512 5% 5K6 2W Resistance Value: 5.6K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 5.6K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J5K6 | Internal Number: 9-1879501-1 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 5K6, 5%, 2W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 5.6kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)