TE Connectivity CRGH0603J270R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 270Ohm, 50V, 5% +/-Tol, -100, 100Ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGH0603J270R.
Electro Sonic
Datasheet8 páginas7 anos atrás
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-45.97%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0603JR-07270RL
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-07270RL
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-13270RL
RC Series 0603 0.1 W 270 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE ConnectivityCRGH0603J270R
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGH0603J270R fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
RESISTOR, THICK FILM, 0603 CASE, 270OHM +/-5% 0.2W +/-200PPM/DEGC
0603 (1608Metric) 0603 CRGH Neohm 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 270Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 5% 270R 0.2W
Thick Film Resistor CRGH 0603 5% 270R
CRGH0603 5% 270R 0.2W Resistance Value: 270 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 270 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0603J270R | Internal Number: 5-1879494-9 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 270R, 5%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)