TDK CGA6L2X7R2A684M160AA
100V 680nF X7R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK CGA6L2X7R2A684M160AA.
IHS
Datasheet18 páginas2 anos atrás
Upverter
TDK
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
19,853
Authorized Distributors
2
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
KYOCERA AVX12103C684MAT2A
1210 680 nF 25 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1210
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:3.2x2.5x1.6mm
1210 0.68 uF 100 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
100V 680nF X8R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1210 0.68 uF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descrições
Descrições de TDK CGA6L2X7R2A684M160AA fornecidas pelos seus distribuidores.
Mlcc,1210,x7R,100V,0.68Μf,1.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA6L2X7R2A684M160AA
1210 (3225Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 100V 0.68muF ±20% X7R
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 684, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.60 ± 0.20