TDK C4532X7R2E474K230KE
250V 470nF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK C4532X7R2E474K230KE.
IHS
Datasheet19 páginas3 anos atrás
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-31.25%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
41,105
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.3 mm
2.3 mm
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
Cap Ceramic 0.47uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 Soft Termination 125C Automotive T/R
Yageo GroupC1812C474KARACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 0.47uF X7R 1812 10%
KYOCERA AVX1812PC474KAT1A
1812 470 nF 250 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENQMK432B7474KM-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 250V, 0.47 uF, ± 10 %, 1812, X7R, RoHS
Descrições
Descrições de TDK C4532X7R2E474K230KE fornecidas pelos seus distribuidores.
Multilayer Ceramic Capacitors 47uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 Soft Termination 12
MULTILAYER CERAMIC CHIP CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1812
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:4.5x3.2x2.3mm
Cap Ceramic 0.47uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 125C T/R
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.30
Cap, 0.47Uf, 250V, Mlcc, 1812; Capacitance:0.47Μf; Voltage Rating:250V; Ceramic Capacitor Case:1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |Tdk C4532X7R2E474K230KE