TDK C2012X7S2A105M125AE
CAP, 1UF, 100V, MLCC, 0805; Available until stocks are exhausted Alternative available
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK C2012X7S2A105M125AE.
IHS
Datasheet19 páginas3 anos atrás
element14 APAC
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-63.54%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7S
X7S
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
100V 1uF X7S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 1uF 100V X7S 10% Pad SMD 0805 Soft Termination 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
100V 1uF X7S ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENJWK107C7105MV-T
Cap, Mlcc, 0306, 6.3V, X7S, 1.0Uf,20%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden JWK107C7105MV-T
10V 1uF X7S ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrições
Descrições de TDK C2012X7S2A105M125AE fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Ceramic 1uF 100V X7S 20% Pad SMD 0805 Soft Termination 125C T/R
C Series 0805 1 uF 100 V ±20% Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.25 +0.25, -0.20
Capacitance:1µF; Voltage(DC):100V; Capacitor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7S; Product Range:C Series; Product Length:2.01mm; Product Width:1.25mm; Qualification:-; MSL:- RoHS Compliant: Yes