TAIYO YUDEN SMK316B7102MFHT
Cap Ceramic 0.001uF 630V X7R 20% Pad SMD 1206 125C Low ESR Automotive T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TAIYO YUDEN SMK316B7102MFHT.
IHS
Datasheet3 páginas3 anos atrás
Master Electronics
Taiyo Yuden SCT
Future Electronics
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
2,282
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
1.15 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
630V 1nF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupC1206C102M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 1206 20%
Yageo GroupC1206C102M1RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 1000pF X7R 1206 20%
KYOCERA AVX12065C102MAT2A
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 20% SMD 1206 125°C Paper T/R
2kV 1nF X7R ±20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrições
Descrições de TAIYO YUDEN SMK316B7102MFHT fornecidas pelos seus distribuidores.
CAP, MLCC, 1206/3216, 630V, X7R, 1000 pF± 20 %, T&R, Q200
Medium-High Voltage MLCC for Automotive (BODY & CHASSIS, INFOTAINMENT) Applications, 630V, 1000 pF, ± 20 %, 1206, X7R, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Cap, Aec-Q200, 1000Pf, 630V, Mlcc, 1206; Capacitance:1000Pf; Voltage(Dc):630V; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:M Series; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden SMK316B7102MFHT