Rubycon 63LSQ10000MNB36X83
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Chassis Mount
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Rubycon 63LSQ10000MNB36X83.
IHS
Datasheet2 páginas9 anos atrás
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.55
Introduction Date2013-10-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-09-30
Peças relacionadas
NichiconLNR1J103MSE
KYOCERA AVXLNR1K103MSE
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10000UF 80 V, NR SERIES 5000H 35 X 80MM
KYOCERA AVXLNT1H103MSE
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10000UF 50 V DC, NT SERIES 2000H 35. X 80MM
United Chemi-ConE36D101LPN103TC92M
SERIES: U36D; VOLT: 100; CAP: 10000; DIA X LENGTH: 50X92; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D800HPN103MA92M
Cap Aluminum Lytic 10000uF 80V 20%( 35 X 92mm) Screw Terminal 0.0182 Ohm 6600mA 2000h 85C
United Chemi-ConE36D101HPN103MC79M
U36D Series 10000 uF 100 V 20 % Screw Mount Can Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrições
Descrições de Rubycon 63LSQ10000MNB36X83 fornecidas pelos seus distribuidores.
63V 10000uF ±20% 4.51A@10kHz Bolt,D36xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SCREW