Rubycon 450MXG120MEFCSN25X25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Rubycon 450MXG120MEFCSN25X25.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
ODG (Origin Data Global)
Master Electronics
LKR
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+6.08%
Stock
77,676
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
950 mA
960 mA
960 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2007-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 350V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECO-S2WB121CA
Cap Aluminum 120uF 450V 20% (25 X 35mm) Solder Pin 10mm 1.382 Ohm 720mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXC 400V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LX121M400K012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 120uF 400V 20%
Descrições
Descrições de Rubycon 450MXG120MEFCSN25X25 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20%( 25 X 25mm) Snap-In 10mm 950mA 3000h 105C
±20% 450V 120uF Plugin,D25xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
120¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.33A@ 10kHz,950mA@ 120Hz ,D25xL25mm , 25mm*25mm*27mm
CAPACITOR ALUM ELECT, 120UF, 450V, 20%, RADIAL; Capacitance:120µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:25mm; Height:25mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Series:MXG ;RoHS Compliant: Yes