Rubycon 400LLE1MEFC6.3X11
1uF 400V ±20% Plugin, D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Rubycon 400LLE1MEFC6.3X11.
JRH Electronics
Datasheet2 páginas3 anos atrás
Newark
element14 APAC
HQonline
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+99.66%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
24 mA
24 mA
24 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2012-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
KYOCERA AVXULD2G010MED1TD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF 400 V, LD SERIES 20000H 6.3 (DIA.) X 11MM
1uF 450V 卤20% 23mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUVR2W010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 450V 1muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
1uF 450V ±20% 16mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-2WHG010
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 450V 1muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descrições
Descrições de Rubycon 400LLE1MEFC6.3X11 fornecidas pelos seus distribuidores.
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL / 1 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 1uF 400V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 24mA 12000h 105C Bulk
Aluminium Electrolytic Capacitor, Lle Series, 1 - F, - 20%, 400 V, 6.3 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Rubycon 400LLE1MEFC6.3X11
CAP, 1µF, 400V, 20%; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 400V; Product Range: LLE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 6.; Available until stocks are exhausted Alternative available