Panasonic ERJ3RBD2402V
Res Thick Film 0603 24K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ3RBD2402V.
IHS
Datasheet8 páginas5 anos atrás
Future Electronics
Master Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.18%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
TraceParts
3DBaixar
Ultra Librarian
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
5,000
Authorized Distributors
6
Resistance
24 kΩ
24 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Peças relacionadas
PanasonicERJ-PB3D2402V
Res Thick Film 0603 24K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD2202V
Res Thick Film 0603 22K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRE0724KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 24kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PB3D2492V
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRE0724K9L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 24.9kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603DR-0724KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 24kOhm 0.5% Paper T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ3RBD2402V fornecidas pelos seus distribuidores.
100mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 24kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 24kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 24000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 24000 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3RBD2402V - General Purpose Chip Resistors
RES, 24K, 0.5%, 0.1W, 0603; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 24kohm; Product Range: ERJ3R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material; Available until stocks are exhausted Alternative available