Panasonic ERJ-8GEYJ1R0V
Res Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/4W -100ppm/¦C to 600ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-8GEYJ1R0V.
Newark
Datasheet0 páginashá 0 anos
Datasheet2 páginas15 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-7.23%
SímboloPegada
3DBaixar
Peças alternativas
Esta peça
Resistance
1 Ω
1 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
330 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Peças relacionadas
Resistor Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Res Thick Film 1206 1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-071RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-071RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-8GEYJ1R0V fornecidas pelos seus distribuidores.
Res General Purpose Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/4W -200ppm/°C to 400ppm/°C Ceramic Paper T/R
Thick Film Chip Resistors / 1206 / 5% / 1Ohm / 0,25W / T.C.R. -100 to 600ppm / A
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;1ohm
Thick Film Chip Resistor, 1 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ1R0V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-8GE Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes