Panasonic ERJ-6GEYJ123V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 12kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-6GEYJ123V.
Upverter
Datasheet5 páginas21 anos atrás
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-38.79%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
8,550
Authorized Distributors
6
Resistance
12 kΩ
12 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 12K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 11K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 13000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 13K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 11K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-6GEYJ123V fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 12 KOHM, 0.12RESISTOR, CHIP THICK FILM, 12 KOHM, 0.125W, 5%
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 12kOhms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;12Kohm
Thick Film Chip Resistor, 12000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
THICK FILM CHIP RESISTOR 0805, <CA
Panasonic ERJ6GEYJ123V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 12 kOhm
RES, 12K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 12kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%
Res, Thick Film, 12K, 5%, 0.125W, 0805, Reel; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:12Kohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric] |Panasonic ERJ6GEYJ123V