Vishay CRCW080513K0JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 13000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW080513K0JNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
TME
X-ON
Newark
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-29.02%
SímboloPegada
SnapEDA
Resistance
13 kΩ
13 kΩ
13 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ-6GEYJ133V
Res Thick Film 0805 13K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 13K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 12K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-0713KL
Res Thick Film 0805 13K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-0712KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 12kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-0712KL
Res Thick Film 0805 12K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Vishay CRCW080513K0JNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 13kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 13 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, 13KOHM, 125mW, 5%;; RESISTOR, THICK FILM, 13KOHM, 125mW, 5%; Resistance:13kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805