Panasonic ERJ-1TRQF1R1U
Res Thick Film 2512 1.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-1TRQF1R1U.
Panasonic
Datasheet4 páginas9 anos atrás
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Burklin Elektronik
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+22.59%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 2512 1.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRQF1R2U
Res Thick Film 2512 1.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C SMD Blister T/R
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
KOA SpeerSL1TTE1R00F
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C J-Lead SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-1TRQF1R1U fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 2512 1.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ERJ Series 2512 1.1 Ohm 1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 1.1 Ω, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQF1R1U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1.1ohm, 1.0488V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 1.1OHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 1.1Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ1TRQF1R1U - Current Sensing Chip Resistors
Res, 1R1, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:1.1Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Current Sense; Product Range:Erj-1Tr Series Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1TRQF1R1U
RESISTOR, 2512, 1R1, 1%, 1W; Resistance:1.1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C