Panasonic EEU-EE2D331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 200 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
EOL
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic EEU-EE2D331.
IHS
Datasheet11 páginas10 anos atrás
Panasonic
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendência de 3 meses:
-100%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-03-02
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-EE2C331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 160 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
NichiconUCS2D331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUCS2C331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-ED2D331
PanasonicEEU-ED2C331
United Chemi-ConEKXG201ELL331MMP1S
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1430mA 10000h 105°C Bulk
Descrições
Descrições de Panasonic EEU-EE2D331 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 3120mA 10000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Panasonic EEUEE2D331 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum Polymer 330uF 200V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 3120mA 10000 hr 105°C Bag
Avnet Japan
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAPACITOR RADIAL EE 330UF 200V HI-RIPPLE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 330uF, 200V, -25 to 105¡C
Panasonic SCT
BULKAluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 200volts AEC-Q200
Aluminium Electrolytic Capacitor, Ee Series, 330 - F, - 20%, 200 V, 18 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEUEE2D331
CAP, 330µF, 200V, 20%; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 200V; Product Range: EE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter; Available until stocks are exhausted Alternative available