Panasonic EEFLX0D561R4
Cap Aluminum 560uF 2V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.0045 Ohm 3800mA 1000 hr 105°C Embossed T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic EEFLX0D561R4.
Farnell
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
Restocked
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndonesia, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-09-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicEEFSX0D561E4
Cap Aluminum Polymer 560uF 2VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.0045 Ohm 8500mA 2000h 105C T/R
PanasonicEEFLX0D561R
Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, 560 µF, -55 to 105 ¡C
PanasonicEEF-GX0D561R
Cap Aluminum Polymer Hybrid 560uF 10VDC 20% (10 X 10.8mm) SMD 0.016 Ohm 3650mA 5000h 105C T/R
United Chemi-ConEMZJ250ADA561MJA0G
Cap Aluminum Lytic 560uF 25V 20% (10 X 10mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXUCM1V561MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCM 35V 560muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
Descrições
Descrições de Panasonic EEFLX0D561R4 fornecidas pelos seus distribuidores.
Panasonic SCT
Panasonic EEFLX0D561R4 - Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitors (SP-Cap)
EEF-LX Series 2917 2 V 560 uF SMT SP-Cap Polymer Aluminum Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 2917
2917 (7343Metric) SP-Cap LX 2V 560muF 卤20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitor Alum Elec, 560Uf, 20%, 2V, Smd, Full Reel; Capacitance:560Μf; Voltage Rating:2V; Ae Capacitor Case:2917 [7343 Metric]; Product Range:sp-Cap Lx Series; Esr:0.045Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Diameter:- Rohs Compliant: Yes