Nichicon UPM1V270MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UPM1V270MDD1TD.
IHS
Datasheet7 páginas6 anos atrás
Newark
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.15%
Stock
24,079
Authorized Distributors
3
Capacitance
27 µF
27 µF
27 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
99 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
KYOCERA AVXUPJ1V270MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPW1E270MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 27UF 25 V DC, PW SERIES 2000H 4 (DIA.) X 11MM
United Chemi-ConELXY350ELL270MEB5D
Cap Aluminum Lytic 27uF 35V 20%( 5 X 11.5mm) Radial 2mm 163mA 2000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXV350EC3270MEB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 27uF
PanasonicEEU-FC1V270
Cap Aluminum 27uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 175mA 1000h 105°C Bulk
Descrições
Descrições de Nichicon UPM1V270MDD1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 27UF, 35V, 20%, RADIAL, FULL REEL
PM Series 35 V 27 uF 5 x 11 mm LS=2.5 mm 105°C Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 27uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 99mA 2000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 27uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 27Uf, 35V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:27Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPM1V270MDD1TD