Nichicon UPJ2A331MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UPJ2A331MHD6.
Future Electronics
Datasheet12 páginas3 anos atrás
Datasheet7 páginas16 anos atrás
Datasheet7 páginas18 anos atrás
Verical
Newark
Nichicon SCT
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-77.20%
Stock
23,312
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mΩ
70 mΩ
Ripple Current
1.08 A
1.42 A
1.42 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
KYOCERA AVXUPJ1K331MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 330muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPM2A331MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 330muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPJ1K331MHD6
United Chemi-ConEGXE800ELL331MK30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
United Chemi-ConEKZE800ELL331MK25S
Cap Aluminum Lytic 330uF 80V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1250mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE101ELL331ML25S
Bulk / Capacitor, Aluminum, 10 V, Cap.330 , Dia.16 , Leng.25 RoHS Compliant: Yes
Descrições
Descrições de Nichicon UPJ2A331MHD6 fornecidas pelos seus distribuidores.
330uF 100V 70m惟 卤20% 1.08A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1080mA 5000h 105C Bulk
PJ Series 330 uF 100V 105°C Ø18 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 330Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ2A331MHD6