Nichicon UPJ1E560MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UPJ1E560MED1TD.
IHS
Datasheet7 páginas6 anos atrás
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.17%
Peças alternativas
Esta peça
Stock
27,186
Authorized Distributors
3
Capacitance
56 µF
56 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Peças relacionadas
NichiconUPM1E560MED
56uF 25V 440m惟 卤20% 140mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPM1C560MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 56muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860080372002
Cap, 56Uf, 16V, Alu Elec, Radial Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 860080372002
Wurth Elektronik860080472003
Cap, 56Uf, 25V, Alu Elec, Radial Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 860080472003
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLG 35V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrições
Descrições de Nichicon UPJ1E560MED1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF, Through Hole Mount
56¦ÌF 25V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 140mA@ 120Hz,235mA@ 10kHz 6.3mm*11mm*12.5mm
CAP ALUM 56UF 20% 25V RADIAL TH
Capacitor Alum Elect, 56Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:56Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1E560MED1TD