Nichicon UHE1E102MHD3TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UHE1E102MHD3TN.
Farnell
Datasheet5 páginas8 anos atrás
Datasheet5 páginas16 anos atrás
Datasheet5 páginas18 anos atrás
Newark
TME
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+71.30%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
Stock
8,868
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 mΩ
120 mΩ
120 mΩ
Ripple Current
1.455 A
1.455 A
1.455 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXH 25V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKY-250ELL102ML15S
1000uF 25V ±20% 1.164A@120Hz Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUEB1E102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 25V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1E102SB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConEKYB250ELL102MJ20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20%( 10 X 20mm) Radial 5mm 1650mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-250ELL102MK20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 10000h 105°C Bulk
Descrições
Descrições de Nichicon UHE1E102MHD3TN fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20%( 16 X 15mm) Radial 7.5mm 1940mA 10000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 1000µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 85°C; Polarity: Polar; Lead Spac
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:15Mm |Nichicon UHE1E102MHD3TN