KYOCERA AVX UHE1E102MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KYOCERA AVX UHE1E102MHD3.
Future Electronics
Datasheet6 páginas3 anos atrás
Newark
TME
Nichicon SCT
Factory Futures
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-46.90%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
14,306
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 mΩ
120 mΩ
120 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.455 A
1.455 A
1.455 A
Height - Seated (Max)
15.0114 mm
16.51 mm
16.51 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
United Chemi-ConEKY-250ELL102ML15S
1000uF 25V ±20% 1.164A@120Hz Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKZN250ELL102MK16S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 1000uF 20% Tol.
PanasonicEEUFR1E102B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEUFR1E102
PanasonicEEUFR1E102L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrições
Descrições de KYOCERA AVX UHE1E102MHD3 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20%( 16 X 15mm) Radial 7.5mm 1940mA 10000h 105C Bulk
1000uF 卤20% Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 25VOLTS 1000UF, SMALL PACKAGE, HI REL, LOW
HE Series 1000uF 25V 105°C Ø16 x 15mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1E102MHD3