Nichicon TVX1V101MAD1LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon TVX1V101MAD1LS.
IHS
Datasheet2 páginas11 anos atrás
Newark
Future Electronics
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.989 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
210 mA
200 mA
Height - Seated (Max)
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 25V, 20%, AXIAL, FULL REEL
NichiconTVX1E101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 25V 20% (6.3 X 16mm) Axial 170mA 2000h 85C
NichiconTVX1C101MAD
VX Series 100 uF 16 V 85°C Ø6.3 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Descrições
Descrições de Nichicon TVX1V101MAD1LS fornecidas pelos seus distribuidores.
VX Series 100 uF 35 V 85°C Ø8 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor; Cap 100uF Inside Tape 52.4mm.
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 35V, 20%, Axial, Full Reel; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:-; Product Diameter:8Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon TVX1V101MAD1LS