Nichicon TVX1E101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 25V 20% (6.3 X 16mm) Axial 170mA 2000h 85C
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon TVX1E101MAD.
IHS
Datasheet2 páginas7 anos atrás
element14 APAC
Future Electronics
Verical
Jameco
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-10-31
LTD Date2020-03-31
Peças relacionadas
NichiconTVX1A101MAD
VX Series 100 uF 10 V 85°C Ø6.3 x 12 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1C101MAD
VX Series 100 uF 16 V 85°C Ø6.3 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1V101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 35VDC 20% 8 X 16mm AXL 210mA 2000 hr
Descrições
Descrições de Nichicon TVX1E101MAD fornecidas pelos seus distribuidores.
VX Series 100 uF 25 V 85°C Ø6.3 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Electrolytic capacitor; 100uF; 25V; 85deg.C; 6.3x16; 20%; 2000h
CAP, 100µF, 25V, 20%; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: VX Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Diameter: 6.3mm; Lead Spacing: -; Height: 16mm; Operating Temperature Min:
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 25V, 20%, Axial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon TVX1E101MAD