Nichicon TVX1A101MAD
VX Series 100 uF 10 V 85°C Ø6.3 x 12 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon TVX1A101MAD.
IHS
Datasheet2 páginas7 anos atrás
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
Verical
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-10-31
LTD Date2020-03-31
Peças relacionadas
NichiconTVX1C101MAD
VX Series 100 uF 16 V 85°C Ø6.3 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX0J101MAD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
NichiconTVX1V101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 35VDC 20% 8 X 16mm AXL 210mA 2000 hr
Descrições
Descrições de Nichicon TVX1A101MAD fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (6.3 X 12mm) Axial 130mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Electrolytic capacitor; 1000uF; 63V; 85deg.C; 16x31.5; 20%; 2000h
Plugin,D6.3xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAPACITORS, ALUMINUM ELECTROLYTIC, LEADED 10VOLTS 100UF 6.3X12 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 10V, 20%, Axial; Capacitance:100Μf; Voltage Rating:10V; Product Range:vx Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:axial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Esr:- Rohs Compliant: Yes