Nichicon LGU1K222MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 2200muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon LGU1K222MELZ.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Nichicon SCT
Tendência de 3 meses:
-1.51%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1,483
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
151 mΩ
151 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.09 A
2.03 A
2.03 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
40.005 mm
40.005 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
NichiconUPS1J222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cornell DubilierSLP222M100C4P3
Cap Aluminum Lytic 2200uF 100V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.121 Ohm 2530mA 3000h 105C
KYOCERA AVXLGU2A222MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 2200muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX222M100J052
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 100V 20%
NichiconLGU2A222MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Nichicon LGU1K222MELZ fornecidas pelos seus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
卤20% 2.09A@120Hz 10mm 80V 2200uF Plugin,D22xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
2.2mF 80V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 2.09A@ 120Hz,2.4035A@ 50 kHz ,D22xL40mm , 22mm*40mm*42mm
Capacitor,2.2Mf,80Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon LGU1K222MELZ
105degC Standard Snap-in Terminal Type, 2200 μ F, 80 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP TH