Murata PTFL04BF471Q2N34B0
PTC Thermistor, 470ohm, Through Hole Mount
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata PTFL04BF471Q2N34B0.
IHS
Datasheet3 páginas4 anos atrás
element14 APAC
Ciiva
Jameco
Arrow Electronics
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2023-03-31
Peças relacionadas
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3101JB0 NTC-Resistor wired up
PTFL series Curie Point 90 °C 470 ohm 16 V Radial PTC Thermistor
16 V 100 Ohm Radial Through Hole PTC Thermistor
Thermistor PTC 100 Ohm 1% 2-Pin Radial Bulk
Epcos 100Ohms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
Descrições
Descrições de Murata PTFL04BF471Q2N34B0 fornecidas pelos seus distribuidores.
47ohm PTC Thermistor, THERMISTOR LEAD TYPE
Thermistor PTC 100Ohm 2-Pin Radial Bulk
Thermistor PTC 100 Ohm 2-Pin Radial
PTC Thermistors PTFL04BF471Q2N34B0
POSISTOR, PTC, FOR OVERHEAT SENSING
POSISTOR, PTC, FOR OVERHEAT SENSING; Series:PTF; Thermistor Type:PTC; Resistance:100ohm; Temperature, Lower Limit, Beta Value:25°C; Temperature, Upper Limit, Beta Value:80°C; Temp, Op. Max:+90°C; Voltage, Operating:16V; Case Style:Radial; External Depth:4mm; External Length / Height:8mm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:25mm; Lead Spacing:3.5mm; Width, External:5mm