Murata LQW18ANR47G00D
Inductor RF Chip Wirewound 470nH 2% 100MHz 30Q-Factor 75mA 7Ohm DCR 0603 Paper T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata LQW18ANR47G00D.
element14 APAC
Datasheet4 páginas14 anos atrás
Arrow.cn
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-26.11%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
Stock
38,191
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
75 mA
75 mA
DC Resistance (DCR)
7 Ω
7 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2002-03-28
Peças relacionadas
Inductor RF Wirewound 0.47uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.19Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Descrições
Descrições de Murata LQW18ANR47G00D fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.47uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Wirewound Inductor, 470 nH, 7 ohm, 700 MHz, 75 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
High Frequency Inductance 7Ω 470nH ±2% 75mA 700MHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
Inductor, 0603 Case; Inductance:470Nh; Product Range:Lqw18A_00 Series; Dc Current Rating:75Ma; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; Dc Resistance Max:7Ohm; Inductance Tolerance:± 2%; Self Rohs Compliant: Yes |Murata LQW18ANR47G00D