Murata LQW18AN82NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 34Q-Factor 250mA 600mOhm DCR 0603 Paper T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata LQW18AN82NG00D.
_legacy Avnet
Datasheet4 páginas14 anos atrás
Future Electronics
Arrow.cn
Geoflip
Ciiva
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-22.34%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
82 nH
82 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
250 mA
250 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
600 mΩ
600 mΩ
Q Factor
34
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 2% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 82nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.075uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 20Q-Factor 130mA 2.24Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.082uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.42Ohm DCR 0805 T/R
Descrições
Descrições de Murata LQW18AN82NG00D fornecidas pelos seus distribuidores.
Wirewound Inductor, 82 nH, 0.6 ohm, 2 GHz, 250 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
High Frequency Inductance 600mΩ 82nH ±2% 250mA 2GHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
Inductor, 82Nh, 2Ghz, 0.25A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN82NG00D
INDUCTOR, 82NH, 2%, 0603, WIREWOUND; Inductance:82nH; Product Range:-; DC Current Rating:250mA; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.6ohm; Inductance Toler