Murata LQH55DN102M03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 1000uH 20% 10KHz Ferrite 0.15A 14.42Ohm DCR 2220 T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata LQH55DN102M03L.
_legacy Avnet
Datasheet2 páginas14 anos atrás
Datasheet2 páginas15 anos atrás
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-2.56%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1000uH 20% 10KHz Ferrite 0.16A 6.86Ohm DCR 2525 T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.18A 6Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 0.15A 14.4Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.15A 3.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 120Q-Factor Ferrite 0.15A 5.4Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Murata LQH55DN102M03L fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 5750/2220
LQH55D Series 2220 1000 uH ±20 % 150 mA 14.42 Ohm Unshielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 1MH, SHIELDED, 0.15A; Inductance: 1mH; Product Range: -; DC Current Rating: 150mA; High Frequency Inductor Case: 2220 [5650 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 10.3ohm; Inductance Tolerance: