Murata LQH31MN560K03L
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 3216/1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata LQH31MN560K03L.
element14 APAC
Datasheet3 páginas18 anos atrás
Geoflip
iiiC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 56uH 10% 1MHz Ferrite 0.11A 7.41Ohm DCR 0806 T/R
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde0805A Series, 56 H, 10%, Unshielded, 0.24 Ohm, 1.6 A
Descrições
Descrições de Murata LQH31MN560K03L fornecidas pelos seus distribuidores.
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 56uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 50mA 11.57Ohm DCR 1206 Embossed T/R
Fixed Inductors 1206 56uH +/-10% Chip Inductor
INDUCTOR, 56µH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 56µH; Product Range: -; DC Current Rating: 50mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 8.9ohm; Inductance Tolerance: ±
INDUCTOR, 1206 CASE, 56µH, 10%; Inductance:56µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:8.9ohm; DC Current Rating:50mA; Self Resonant Frequency:9MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; DC Current Max:50mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1206; Q @ Vr F:40; Q Factor @ Frequency:40 @ 2.5MHz; Resistance:8.9ohm; Resonant Frequency:9MHz; Series:LGH31