Murata Power Solutions NCS12D4805C
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 12W, Hybrid
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Murata Power Solutions NCS12D4805C.
IHS
Datasheet2 páginas3 anos atrás
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-07-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-08-31
Peças relacionadas
Murata Power SolutionsNCS12D4815C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 15V/-15V 0.4A/-0.4A 12W 9-Pin DIP
Advanced EnergyASA00BB36-LS
Isolated DC/DC Converters 6W 18-75Vin Dual 12V, 0.25A
XP PowerJTF1548D15
XP POWER JTF1548D15 Isolated Board Mount DC/DC Converter, Fixed, 2 Output, 18 V, 75 V, 15 W, 15 V
XP PowerJTH1548D12
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 625mA, 625mA 18V - 72V Input
XP PowerJTF1048D12
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 417mA, 417mA 18V - 75V Input
Module DC-DC 48VIN 2-OUT 12V/-12V 0.416A/-0.416A 10W Medical 9-Pin Metal DIP Tube
Descrições
Descrições de Murata Power Solutions NCS12D4805C fornecidas pelos seus distribuidores.
DC-DC CONV, ISO POL, 2O/P, 1.2A, 12W; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC /
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 12 W, 2 Outputs, Fixed, 5 V, 1.2 A, -5 V, -1.2 A, Regulated, DIP
DC/DC CONVERTER, 12W, +/-5V, +/-1.2A; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Min:18V; Input Voltage DC Max:75V; No. of Outputs:2; Output Voltage Nom.:5V, -5V; Output Current Max:1.2A; Output Power Max:12W; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Depth:20mm; Width:32mm; Height:10mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)