Yageo Group T350G686K006AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6V, 10% +Tol, 10% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group T350G686K006AT.
IHS
Datasheet14 páginas2 anos atrás
Newark
JRH Electronics
Farnell
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-78.21%
Stock
3,165
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
6 V
6 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8 Ω
1.8 Ω
Leakage Current
3.3 µA
3.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupT356G686K006AT
Yageo GroupT356G686K006AS
Yageo GroupT322D686K006AS
KYOCERA AVXTAP686K006SCS
Cap Tant Solid 68uF 6.3V 10% (6.5 X 10mm) Radial 2.5mm 1.8 Ohm 125°C Bulk
KYOCERA AVXTAP686K006CRW
Cap Tant Solid 68uF 6.3V 10% (6.5 X 11.5mm) Radial 5mm 1.8 Ohm 125°C T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group T350G686K006AT fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Tant Solid 68uF 6.3V 10%( 6.3 X 10.2mm) Radial 2.54mm 125C Bag
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 6.3Volts 68Uf 10%
TANTALUM CAPACITOR, 68UF 6.3V RADIAL 10%; Capacitance:68µF; Voltage(DC):6.3V; Capacitance Tolerance:± 10%; Lead Spacing:2.54mm; ESR:1.8ohm; Product Range:UltraDip II T35X Series; Operating Temperature Min:-55°C RoHS Compliant: Yes