Yageo Group R82IC2100AA50K
Film Capacitor, 0.01 uF, 160 V, 250 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group R82IC2100AA50K.
IHS
Datasheet18 páginas2 anos atrás
Master Electronics
Farnell
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-23.08%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
32,157
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupR82EC2100DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2103KF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,250VDC,0.010uF,10%,Blk ST
Yageo GroupR82EC2100AA50K
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Cap Film 0.01uF 63VDC/40VAC PET 10% 7.2 X 2.5 X 6.5mm RDL 5mm Bulk (Alt: B32529C0103K000)
Cap Film 0.01uF 100V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.01uF 250V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Descrições
Descrições de Yageo Group R82IC2100AA50K fornecidas pelos seus distribuidores.
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01Uf, Through Hole Mount
Cap Film 0.01uF 250V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
CAP, 0.01UF, 250V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.01µF; Voltage Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 10%; Product Range:R82 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)