Yageo Group R82EC2100DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group R82EC2100DQ50K.
IHS
Datasheet18 páginas2 anos atrás
Farnell
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+20.03%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.604 mm
6.604 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Cap Film 0.01uF 100V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupRSBEC2100Z300K
Descrições
Descrições de Yageo Group R82EC2100DQ50K fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive Ammo
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 10nF, 63VAC, 100VDC, 10%
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.01 uF;Tol 10%;Vol-Rtg 100 VDC;Radial
Kemet R82EC2100DQ50K R82 Series Polyester Capacitor 10uF 10% 250V Leaded
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD / 10000 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial