Yageo Group R474N322000A1K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group R474N322000A1K.
Master Electronics
Datasheet16 páginas5 anos atrás
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Stock
1,316
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height - Seated (Max)
20.0914 mm
20.0914 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Introduction Date2006-11-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicECQ-UAAF224K
Radial FILM CAPACITOR ECQ-UA 275V 0.22muF ±10% 0.689Lx0.295W 17.50mmx7.50mm
PanasonicECW-FD2W224KQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI322050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W224K4
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 220nF, 310VAC, 630VDC, 10%
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Yageo Group R474N322000A1K fornecidas pelos seus distribuidores.
Safety Capacitor, 0.22 uF, 440 VAC, ± 10%, X1, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Cap Film Suppression X1 0.22uF 1000VDC/440VAC PP 10%( 26.5 X 11 X 20mm) Radial Wound 22.5mm 110C Bulk
SUPPRESSION CAP, 0.22UF, CLASS X1, RAD; Capacitance:0.22µF; Suppression Class:X1; Product Range:R47 X1 Series; Voltage Rating X:440V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; dv/dt Rating:300V/µs; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:110°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)