Yageo Group C0603C222J1HAC7867
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, X8R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group C0603C222J1HAC7867.
Upverter
Datasheet18 páginas6 anos atrás
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X8R
X8R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
100V 2.2nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm