Idec AVLW49911D-R-24V
Switch Emergency Stop N.O./N.C. SPST/SPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Production
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Idec AVLW49911D-R-24V.
IHS
Datasheet43 páginas8 anos atrás
Master Electronics
Newark
Farnell
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-9.63%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-04-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Emergency Stop Switch, DPST, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Switch Emergency Stop N.C. DPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
Descrições
Descrições de Idec AVLW49911D-R-24V fornecidas pelos seus distribuidores.
E-STOP SW, SPST-NO/SPST-NC, 10A, 24VAC; Available until stocks are exhausted
Emergency Stop Switches / E-Stop Switches Emergency-Stop Illuminated 22mm PushLock-TurnRest 40mm Mushroom Red 1NO-1NC Full Voltage 24VAC/DC LED
SWITCH, EMERGENCY STOP, 1NO/1NC, 24VAC;Contacts:DPST-1NO/1NC; Switch Operation:Pushlock Turn Reset; Contact Voltage AC Nom:24V; Contact Voltage DC Nom:24V; Actuator Style:Mushroom; Actuator Diameter:40mm; IP Rating:65 ;
Switch, Emergency Stop, 1No/1Nc, 24Vac; Contacto, Configuración:Dpst-1No, Spst-Nc; Interruptor, Operación:Pushlock Turn Reset; Contacto, Tensión Dc Nom:24V; Contacto, Tensión Ac Nom:24V; Contacto, Intensidad Max:10A; Ip:Ip65 |Idec AVLW49911D-R-24V