Idec AVLW49902D-R-24V
Switch Emergency Stop N.C. DPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Production
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Idec AVLW49902D-R-24V.
IHS
Datasheet43 páginas8 anos atrás
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-3.23%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2018-04-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Emergency Stop Switch, DPST, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPST, Latched, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPST, Latched, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
Descrições
Descrições de Idec AVLW49902D-R-24V fornecidas pelos seus distribuidores.
Pushbutton Switch, On-(on), Momentary, 13A, 125VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Emergency Stop Switches / E-Stop Switches Emergency-Stop Illuminated 22mm PushLock-TurnRest 40mm Mushroom Red 2NC Full Voltage 24VAC/DC LED
SWITCH, EMERGENCY STOP, 2NC, 600VAC;Contacts:DPST-NC; Switch Operation:Pushlock Turn Reset; Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:10A; Illumination Color:Red; Actuator Style:Round ;
Switch, Emergency Stop, 2Nc, 600Vac; Contacto, Configuración:Dpst-Nc; Interruptor, Operación:Pushlock Turn Reset; Contacto, Tensión Dc Nom:220V; Contacto, Tensión Ac Nom:600V; Contacto, Intensidad Max:10A; Ip:Ip65 |Idec AVLW49902D-R-24V