Diodes Inc. DZ23C15-7-F
DZ23C15-7 Series 300 W 15 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Diodes Inc. DZ23C15-7-F.
IHS
Datasheet7 páginas4 anos atrás
Diodes Inc SCT
element14 APAC
DigiKey
iiiC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-83.44%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Diodes Inc.AZ23C15-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 14.7V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C13-7-F
AZ23C13 Series 13 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 / Zener Diode 13 V 225 mW ±6% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 14V 225mW 18V
Diodes Inc.DZ23C13-7-F
DZ23C13 Series 13 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Zener Diode Single 15V 5% 30Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Descrições
Descrições de Diodes Inc. DZ23C15-7-F fornecidas pelos seus distribuidores.
Zener Diode Dual Common Cathode 15V 6.12% 30Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
ZENER DIODE SOT-23 300MW 15V CASE-5A, SD<AZ
1 pair of common cathodes 13.8V~15.6V 300mW 15V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Zener Diode, 15V V(Z), 6.12%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener / Zener Diodes 15V 2.90 x 1.30mm SMT SOT23 300mW 110Ω
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 6.12%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
DUAL-Z-DIODE 0,3W 15V 5% SOT23 RoHSconf
DIODE, DUAL ZENER, 15V, 0.3W, SOT23; Zener Voltage Vz Typ:15V; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; Package / Case:SOT-23; Power Dissipation Max:300mW; Termination Type:SMD; Test Current:5mA