Cornell Dubilier 381LX680M400J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 400V 68muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier 381LX680M400J012.
Master Electronics
Datasheet11 páginas3 anos atrás
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.11%
Stock
3,801
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.95 Ω
Life (Hours)
3000 hours
10000 hours
Ripple Current
600 mA
560 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 68muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 450V, 20%, RADIAL
Cornell DubilierSLPX680M450A1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 450V 68muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLLS2W680MELY
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 450V 68muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 68muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier 381LX680M400J012 fornecidas pelos seus distribuidores.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 68uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 381LX680M400J012
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 68uF 400V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1.95 Ohm 0.6A 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 400V; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):400V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:25Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX680M400J012