Coilcraft SPT44L-792MLB
General Purpose Inductor, 7.9uH, 20%, 1 Element, Powered Iron-Core, SMD, 6159
Obsolete
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
FarnellSPT44L-792MLB01Cut Tape
8h
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft SPT44L-792MLB.
IHS
Datasheet3 páginas2 anos atrás
element14 APAC
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
7.9 µH
7.9 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
16.2 mΩ
16.2 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 10.5A 0.0155Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 7.8uH 20% 100KHz Iron 10A 0.0205Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Iron 11A 0.0155Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443330820
POWER-CHOKE WE-HCC 1090 (Ferrite) | FIXED IND 8.2UH 11.5A 13.2 MOHM
General Purpose Inductor, 8.2uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Descrições
Descrições de Coilcraft SPT44L-792MLB fornecidas pelos seus distribuidores.
Power inductor, toroid, 20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 7.9UH, 7.5A,20%,49MHZ; Product Range: -; Inductance: 7.9µH; RMS Current (Irms): 5.4A; DC Resistance Max: 0.016ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; Toroidal Inductor Case: 15.62mm x 14.99mm x 10.5mm; SVHC: No SVHC (1
INDUCTOR, PWR, 7.9UH, 7.5A,20%,49MHZ; Product Range:Coilcraft - SPT Series; Inductance:7.9µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0162ohm; DC Current Rating:7.5A; Self Resonant Frequency (Min):49MHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Applicable)