Coilcraft EPL3012-182MLB
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
Obsolete
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
FarnellEPL3012-182MLB01Cut Tape
7h
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft EPL3012-182MLB.
IHS
Datasheet2 páginas4 anos atrás
element14 APAC
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
1.8 µH
1.8 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
84 mΩ
84 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndonesia, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-02-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor RF Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 2A 0.09Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 8.5A 0.017Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 21A 0.0049Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 14A 10.52mOhm DCR Automotive Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
Descrições
Descrições de Coilcraft EPL3012-182MLB fornecidas pelos seus distribuidores.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 1.8UH, 1.8A,20%,92MHZ; Product Range:COILCRAFT - EPL3012 Series; Inductance:1.8µH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.084ohm; RMS Current (Irms):1.8A; Saturation Current (Isat):650mA; Case Dimensions:3mm x 3mm x 1.3mm; DC Current Rating:1.8A; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):92MHz