Coilcraft 1008PS-562KLB
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1515
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 1008PS-562KLB.
IHS
Datasheet2 páginas3 anos atrás
Coilcraft Direct
Newark
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
7,272
Authorized Distributors
0
Inductance
5.6 µH
5.6 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
360 mΩ
360 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
Coilcraft1812PS-562KLB
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 2320
Coilcraft1812PS-562KLC
Coilcraft0805PS-562KLC
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
TAIYO YUDENLK16085R6K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 5.6uH 10% 4MHz 35Q-Factor Ferrite 0.01A 1.1Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 5.6uH 10% 4MHz 35Q-Factor Ferrite 15mA 0603
Descrições
Descrições de Coilcraft 1008PS-562KLB fornecidas pelos seus distribuidores.
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 5.6UH, 0.87A, 10%, PWR, 150MHZ
INDUCTOR, PWR, 5.6UH,0.87A,10%,150MHZ; Product Range:1008PS Series; Inductance:5.6 H; Inductance Tolerance: 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.36ohm; RMS Current (Irms):870mA; Saturation Current (Isat):1.5A; ;RoHS Compliant: Yes