Coilcraft 0805CS-820XGLC
Ind Chip Wirewound 82nH 2% 150MHz 65Q-Factor Ceramic 400mA 0805 Embossed Plastic T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0805CS-820XGLC.
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-75.16%
Stock
53,040
Authorized Distributors
4
Inductance
82 nH
82 nH
Tolerance
2 %
2 %
DC Resistance (DCR)
420 mΩ
420 mΩ
Q Factor
65
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor RF Wirewound 0.082uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.42Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 82nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0805CS-820XGLC fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0805CS Series, 82 nH, 2%, 0805 [2012 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead Fixed Inductor 125C 1.33GHz 420mOhm 82nH
RF Inductors - SMD 0805 82nH Unshld 2% 420mOhms AEC-Q200
Chip Inductors - 0805CS (2012)
INDUCTOR, 82NH, 2%, 1.33GHZ, RF, SMD; Inductance: 82nH; Product Range: 0805CS Series; DC Current Rating: 400mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available