Coilcraft 0603HP-11NXJLU
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603HP-11NXJLU01Cut Tape
16h
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0603HP-11NXJLU.
Coilcraft Direct
element14 APAC
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
11 nH
11 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
58 mΩ
58 mΩ
Q Factor
108
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Wirewound 10nH 5% 250MHz 80Q-Factor Ceramic 1.6A 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Descrições
Descrições de Coilcraft 0603HP-11NXJLU fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 11NH, 5%, 4.1GHZ, SMD
INDUCTOR, RF, 11NH, 5%, 4.1GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603HP Series; Inductance:0.011µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):4.1GHz; DC Resistance Max:0.058ohm; Current Rating:1.4A; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:1.4A; Q Factor:108; Q Test Frequency:1.7MHz