Coilcraft 0603CS-5N1XGLW
Ind Chip Wirewound 5.1nH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Punched Paper T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0603CS-5N1XGLW.
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.58%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
23,055
Authorized Distributors
4
Inductance
5.1 nH
5.1 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
140 mΩ
108 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 600mA 120mOhm DCR 0402 Paper T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0603CS-5N1XGLW fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.14Ohm DCR 0603 Automotive T/R / Chip Inductors – 0603CS (1608)
INDUCTOR, 5.1NH, 2%, 5.7GHZ, RF, SMD; Inductance: 5.1nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available