Coilcraft 0603CS-51NXGLU
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0603CS-51NXGLU.
Newark
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
451
Authorized Distributors
1
Inductance
51 nH
51 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
270 mΩ
270 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.052uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Ind Chip Wirewound 56nH 2% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0603CS-51NXGLU fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 51 nH, 2%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 51NH, 2%, 1.9GHZ, RF, SMD; Inductance: 51nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available